Palkittuja

 

Miespelaaja

Naispelaaja

C-poikapelaaja

C-tyttöpelaaja

2017Mikko Pauna, PöytyäRoosa Luoma, MynämäkiTomi Lehtonen, JokioinenSylvi Pellonperä, Pöytyä
2016Aleksi Mäkelä, PöytyäHenna Nurmi, MynämäkiJoona Iivonen, LoimaaElisa Pauna, Pöytyä
2015Roni Wahl, PöytyäMaria Kitola, MynämäkiRasmus Herrala, TurkuSanni Kyläpekka, Pöytyä
2014Mikko Pauna, PöytyäEnni Lamppu, TurkuPatrik Vartama, JokioinenIda Lähde, Mynämäki
2013Toni Pomell, LoimaaIina Lehkonen, TurkuHeikki Rasilainen, PöytyäMari-Ann Lehtinen, Mynämäki
2012Sebastian Jaakkola, LoimaaEmma Nieminen, TurkuJoona Tala, LaitilaRiina Korkiamäki, Loimaa
2011Joni Kalttonen, LoimaaIina Lehkonen, TurkuTeemu Nurmio, PöytyäSusanna Alava, Loimaa
2010Teemu Mäkinen, JokioinenMarjukka Mäkinen, TurkuHeikki Rantanen, PöytyäMaria Perkkola, Laitila
2009Juuso Kosonen, JokioinenMinna Litmanen, TurkuMikko Pauna, PöytyäMarjut Rantanen, Laitila
2008Teemu Mäkinen, JokioinenEeva Kettunen, TurkuTapio Mäkipää, PöytyäEmma Nieminen, Turku
2007Teemu Mäntyvaara, JokioinenEeva Kettunen, TurkuVille Rastas, LoimaaMilla Marttila, Mynämäki
2006Teemu Mäntyvaara, JokioinenIina Lehkonen, TurkuJanne Riikonen, LoimaaMia-Maria Jauhiainen, Loimaa
2005Rami Vartama, JokioinenPetra Pakkala, TurkuJuha-Matti Reini, LoimaaSini Kiiski, Laitila
2004Marko Viinamäki, LaitilaEeva Kettunen, TurkuJoakim Svärd, TurkuFanni Vesanen, Pöytyä
2003Tero Lepola, LoimaaEeva Kettunen, TurkuKaarlo Vuorinen, LoimaaElina Koskinen, Parainen
2002Teemu Manner, LoimaaTerhi Kiiski, TurkuHenrikki Perho, LoimaaOona Svärd, Turku
2001Janne Hakala, LoimaaMinna Litmanen, TurkuIlari Siutla, MynämäkiOona Svärd, Turku
     
 

Seura-aktiivi

Juniorivetäjä

Juniorivetäjä

 
2017Racel Sirola, MerimaskuHanna Kilpi, LaitilaAri Kenttäaho, Jokioinen 
2016Yrjö Riikonen, LoimaaHeta Söderström. RuskoSami Mäki, Laitila 
2015Petri Lehtonen, JokioinenJanne Riikonen, LoimaaPetri Hännikäinen, Turku 
2014Juha Lehto, MynämäkiTommi Pellonperä, PöytyäJanne Sampalahti, Mynämäki 
2013Kalle Nyholm, LaitilaHenna Friman, LaitilaPaavo Kallio, Pöytyä 
2012Päivi Hongisto, PöytyäJohanna Ilmanen, PöytyäJussi Virtanen, Turku 
2011Minna Lamppu, TurkuTytti Lehtilä, MynämäkiMatti Huunonen, Laitila 
2010joka seurasta palktiiin yksi aktiiviSalla Lappeteläinen, PöytyäHeikki Hakoniemi, Laitila 
2009Jarmo Harjunmaa, LoimaaKari Lahtinen, PöytyäMarko Mäkinen, Turku 
2008Paavo Kallio, PöytyäMinna Lamppu, TurkuMarkus Elo, Laitila 
2007Jukka Timonen, MynämäkiKaroliina Koski, LaitilaMarko Rantanen, Pöytyä 
2006 Siina Suominen, LaitilaTapio Suominen, Laitila 
2005 Tarja Lahtinen, PöytyäJouni Sillanpää, Laitila 
2004 Maria Kitola, MynämäkiReino Koski, Laitila 
2003 Heidi Lindqvist, TurkuReino Koski, Laitila 
2002 Jonna Tuuna, LaitilaIlmo Helttula, Pöytyä 
2001 Merja Valtamäki, MynämäkiJuha Tuuna, Laitila 
     
 

Pesisteko

Kunniateko

Pesiksen edistäjä

Muu

     
2017Pöytyän Urheilijat, kilpailullinen menestys + olosuhteetSuurleiri ja World Cup, TurkuTurun kaupunkiLäpilyönti: Jokioisten Koetus
2016Mynämäen Vesan naiset SuperkarsintaanAlueleiri, LoimaaNaantalin kaupunkiViestijä: Jesse Jokinen, Loimaa
2015Pöytyän ja Loimaan yhteistyöAlueleiri, LaitilaLaitilan kaupunki 
2014PöU, nousu YkköspesikseenSuurleiri, Loimaa-PöytyäPöytyän kunta 
2013 Nuorisoleiri, TurkuMynämäen kunta 
2012LP junioripesis, nousu YkköspesikseenNaisten Liitto-Lehdistö Nuori Johtaja: Heidi Kuneinen ja Linda Karakatsani, Rusko
2011PöU, Kontioiden SM-kultaSuurleiri, Loimaa-PöytyäLoimaan kaupunki ja Pöytyän kunta 
2010PöU, Kontioiden SM-kultaMerimaskun Ahto, pesistoiminnan käynnistys Nuori Johtaja: Vilma Tanninen, Turku
2009PöU, C-poikien SM-hopeaPäivi Hongisto ja Sirpa HelinJokioisten kunta 
2008LaJyn tyttömenestysSalon Viesti, paluu pesisperheeseen Nuori Johtaja: Anna Iso-Heiko, Uki
2007Turku-Pesis, nousu SuperpesikseenHiekkatekonurmi Laitilaan  
2006LaJy, D-tyttöjen leirimestaruus   
2005Loimaan alueleiri   
2004PöU Sinettiseuratunnustus  Nuori Johtaja: Sanna Vesterinen, Uki
2003LaJy, D-tyttöjen leirimestaruus   
2002ME-tempaus  Nuori Johtaja: Tiina Lieskivi, Loimaa
2001Jouni Ensomaa