Miesten lounaislohko

Miesten maakuntasarja 2017, lounaislohko

 

Ylempi jatkosarja

 

Joukkueet: Humppilan Veikot, Jokioisten Koetus 2, Loimaan Palloilijat 2, Manse PP 2, Pomarkun Pyry, Turku-Pesis 2

 

 

Pe 4.8. Turku – Pomarkku 18

ma 7.8. Jokioinen – Tampere 18

               Loimaa – Humppila 18

to 10.8. Humppila – Jokioinen 18

              Pomarkku – Loimaa 18

su 13.8. Loimaa – Tampere

             Turku – Humppila 17

ke 16.8. Turku – Tampere 18

to 17.8. Jokioinen – Pomarkku 18

la 19.8. Humppila – Loimaa

            Pomarkku – Turku 14

ma 21.8. Tampere – Jokioinen 18

to 24.8. Jokioinen – Humppila 18

              Loimaa – Pomarkku 18

la 26.8. Pomarkku – Jokioinen 14

               Tampere – Loimaa

                Humppila – Turku

29.8.        Tampere - Turku

 

Kaikki ottelut tulee olla pelattuna viimeistään sunnuntaina 27.8.2017!

 

Alempi jatkosarja

 

Joukkueet: Eurajoen Veikot 2, Köyliön Lallit, Mynämäen Vesa, Pöytyän Urheilijat 2, Ruoveden Pirkat, Ulvilan Pesä-Veikot 2, Ylöjärven Pallo

 

Pe 4.8. Eurajoki – Ruovesi 18.30

su 6.8. Mynämäki – Ulvila

              Köyliö – Ylöjärvi

ma 7.8. Pöytyä – Ylöjärvi 18

ti 8.8. Ulvila – Pöytyä 18

to 10.8. Ulvila - Eurajoki 18

pe 11.8. Mynämäki – Ruovesi 18

la 12.8. Pöytyä – Ruovesi 11

              Eurajoki – Ylöjärvi 15

              Köyliö - Ruovesi

ti 15.8. Köyliö – Ulvila 18

pe 18.8. Ruovesi – Eurajoki 18

la 19.8. Ulvila – Mynämäki

                Ylöjärvi – Pöytyä 13 ottelu pelataan Pöytyällä

                 Ruovesi – Köyliö 15

su 20.8. Ylöjärvi – Köyliö 12

                Ruovesi – Pöytyä 16

ma 21.8. Eurajoki – Ulvila 18.30

ke 23.8. Mynämäki – Ylöjärvi 18

la 26.8. Ruovesi – Mynämäki 12

              Ulvila – Köyliö 16

              Ylöjärvi – Mynämäki 18

su 27.8. Ylöjärvi – Eurajoki 12

su 3.9.  Pöytyä - Ulvila    13

Kaikki ottelut tulee olla pelattuna viimeistään sunnuntaina 27.8.2017!


 

                                                                                                                                           25.5.2017

Joukkueet: Eurajoen Veikot 2, Humppilan Veikot, Jokioisten Koetus 2, Köyliön Lallit, Loimaan Palloilijat 2, Manse PP (Tampere), Mynämäen Vesa, Pomarkun Pyry, Pöytyän Urheilijat 2, Ruoveden Pirkat, Turku-Pesis 2, Ulvilan Pesä-Veikot 2 ja Ylöjärven Pallo.

 

Ylöjärven Pallo pelaa kotiottelunsa Hämeenkyrössä.

 

Alkusarja, lohko A: Eurajoen Veikot 2, Jokioisten Koetus 2, Köyliön Lallit, Loimaan Palloilijat 2, Mynämäen Vesa, Pöytyän Urheilijat, Turku-Pesis.

 

ma 15.5.        Turku – Mynämäki            18.00

                      Loimaa – Jokioinen           18.30

                     

to 18.5.          Jokioinen - Eurajoki          18.00 

 

pe 19.5.         Turku – Loimaa                 18.00              

          

pe 19.5.         Mynämäki - Köyliö           18.00               

 

su 21.5.         Eurajoki - Turku                18.00

          

ma 22.5.        Turku - Jokioinen               18.00

                      Loimaa – Köyliö                18.30

 

ke 24.5.         Pöytyä – Mynämäki           18.00

                

to 25.5.          Köyliö - Eurajoki               18.00            

 

la 27.5.          Eurajoki – Loimaa             18.00

          

su 28.5.         Mynämäki - Pöytyä           17.00                 

                      Jokioinen - Köyliö             15.00               

          

ke 31.5.         Köyliö - Turku                   18.00        

    

pe 2.6.           Mynämäki – Jokioinen      18.00

 

ma 5.6.          Pöytyä – Turku                   18.00

                                

ti 6.6.            Eurajoki - Mynämäki         18.00

                  

ke 7.6.           Jokioinen - Pöytyä             18.00             

 

to 8.6.            Loimaa – Mynämäki          18.30

 

su 11.6.         Pöytyä – Loimaa                11.00

 

ma 12.6.        Jokioinen – Loimaa           18.00

                      Pöytyä  - Eurajoki              18.30

                     

ti 13.6.          Mynämäki - Turku             18.00             

          

la 17.6.          Köyliö - Mynämäki           16.00

       

su 18.6.         Turku - Eurajoki                15.00                 

          

ti 20.6.          Jokioinen - Turku               18.00                 

                     Eurajoki - Köyliö               18.00                

                     Mynämäki - Loimaa          18.00

 

to 22.6.          Pöytyä – Köyliö                 18.00                

          

ti 27.6.          Loimaa - Eurajoki              18.30               

                     Köyliö - Jokioinen             18.00

 

to 29.6.          Köyliö – Pöytyä                 18.00

 

pe 30.6.         Eurajoki – Pöytyä              18.00

                      Köyliö – Loimaa                18.00

 

la 1.7.            Eurajoki – Jokioinen          14.00

 

to 6.7.            Turku - Köyliö                   18.00          

                  

pe 7.7.           Mynämäki - Eurajoki         18.00

                      Loimaa – Turku                 18.30

                 

su 9.7.           Pöytyä - Jokioinen             12.00               

          

ti 11.7.          Turku - Pöytyä                   18.00           

 

ke 12.7.         Loimaa – Pöytyä                18.30

                      Jokioinen – Mynämäki      18.00           

 

Alkusarja, lohko B: Humppilan Veikot, Manse PP, Pomarkun Pyry, Ruoveden Pirkat, Ulvilan Pesä-Veikot, Ylöjärven Pallo.

 

to 18.5.          Ylöjärvi – Ulvila                18.30             pelataan Hämeenkyrössä

 

su 21.5.         Pomarkku - Humppila       16.00                

 

ma 22.5.        Tampere – Ruovesi            18.00

          

pe 26.5.         Ulvila - Tampere                18.30              

 

su 28.5.         Ruovesi – Pomarkku          16.00              

          

ke 31.5.         Pomarkku - Ulvila             18.00

 

la 3.6.            Tampere – Ylöjärvi            15.30

                         

ti 6.6.            Ulvila - Ruovesi                 18.30                

 

ke 7.6.           Ylöjärvi - Pomarkku          18.30             pelataan Hämeenkyrössä  

 

la 10.6.          Humppila - Ylöjärvi         12.00                       

 

su 11.6.         Tampere - Humppila          15.00              

           

ke 14.6.         Pomarkku - Tampere         18.00             

                      Humppila - Ulvila              18.30  

 

to 15.6.          Ruovesi - Ylöjärvi             18.30       

          

la 17.6.          Ulvila - Ylöjärvi                14.00              

                      Humppila - Pomarkku       14.00  

 

su 18.6.         Ruovesi – Humppila          16.00

 

ti 20.6.          Tampere - Ulvila                18.00    

          

ke 21.6.         Pomarkku - Ruovesi          18.00             

          

ti 27.6.          Ylöjärvi – Tampere            17.00             pelataan Tampereella

                  

to 29.6.          Ulvila - Pomarkku             18.30              

                      Humppila - Ruovesi           18.30

 

la 1.7.            Ylöjärvi – Humppila          12.00             pelataan Hämeenkyrössä  

                      Tampere – Pomarkku         12.00             

          

ti 4.7.            Humppila – Tampere         18.30

 

ke 5.7.           Pomarkku – Ylöjärvi         18.00

 

to 6.7.            Ruovesi – Ulvila                18.30

 

la 8.7.            Ylöjärvi - Ruovesi             16.00             pelataan Hämeenkyrössä                 

                      Ulvila - Humppila              14.00

 

ti 11.7.          Ruovesi – Tampere            18.00              

 

 

Sarjajärjestelmä: Miesten maakuntasarjan lounaislohkossa pelataan aluksi kaksilohkoinen alkusarja. Alkusarja pelataan kaksinkertaisena. Alkusarjan ottelut tulee olla pelattuna viimeistään 12.7.2017. (Otteluita pelattavaksi 10 – 12 / joukkue).

Alkusarjan jälkeen molempien lohkojen kolme parasta jatkavat ylemmässä jatkosarjassa. Alkusarjan keskinäiset ottelut jäävät voimaan jatkosarjaan. Jatkosarjassa pelataan kaksinkertainen sarja; eli toisen lohkon joukkueita vastaan (otteluita pelattavaksi 6 / joukkue). Ylemmän jatkosarjan voittanut joukkue nousee suomensarjaan kaudeksi 2018. Ylemmässä jatkosarjassa ratkaistaan sijat 1.-6.

Alkusarjoissa sijoille 4 ja heikommin sijoittuneet pelaavat alemman jatkosarjan ratkaisten sijat 7.-13. Alemmassa jatkosarjassakin jäävät alkusarjan keskinäiset ottelut voimaan. Alemmassa jatkosarjassa pelataan kaksinkertainen sarja; eli toisen lohkon joukkueita vastaan (otteluita pelattavaksi 6 – 8 / joukkue). Sijoille 9. ja heikommin sijoittuneet putoavat kauden päätteeksi maakuntasarjasta.

Jatkosarjojen ottelut alkavat aikaisintaan 17.7.2017.

 

 

Yhteyshenkilöt

Eurajoen Veikot                 Hanna Tuominen, hanntuom1 (ät) gmail.com; 044 5122 612

Humppilan Veikot             Mikko Moisander, mikkmois (ät) gmail.com; 040 5920 799

Jokioisten Koetus               Petri Lehtonen, petri.lehtonen (ät) surffi.net; 050 5174 066

Köyliön Lalllit                   Raino Kukonlehto, raino.kukonlehto (ät) gmail.com; 040 5479 386

Loimaan Palloilijat            Terhi Kankare, terhikankare (ät) hotmail.com; 0400 423 535

Manse PP                           Timo Heikkilä, heikkilatk (ät) gmail.com; 040 7697 863

Mynämäen Vesa                Janne Sampalahti, janne.samapalahti (ät) gmail.com; 050 5283 877

Pomarkun Pyry                  Juhani Saarinen, juhanisaarinen1 (ät) gmail.com; 050 3848 669

Pöytyän Urheilijat              Reijo Onnela, reijo.onnela (ät) pp1.inet.fi; 050 5529 543

Ruoveden Pirkat                 Sirkka Salmela, sirkka.salmela (ät) phpoint.fi; 050 3480 301

Turku-Pesis                        Joseph Hollingworth, joseph.hollingworth (ät) gamil.com; 050 5296 511

Ulvilan Pesä-Veikot 2        Kari Nummi, kari.nummi (ät) gmail.com; 0400 852 757

Ylöjärven Pallo                  Topi Kokkonen, kokkonen.topi (ät) gmail.com; 050 3260 841