Aikuisten aluemestaruus

Aikuisten aluemestaruudet 2017

 

Miesten aluemestaruuksista ei pelattu kaudella 2017.

Naisten aluemestaruudet ratkottiin Mynämäellä Hanakat-areenalla 29.4.2017 

Mynämäki - Laitila 2-0 (6-2, 6-1)
Pöytyä - Loimaa 2-0 (12-4, 2-1)
Laitila - Loimaa 0-1 (1-15, 4-4) pronssiottelu
Mynämäki - Pöytyä 0-2 (1-3, 0-2) kultaottelu

1. Pöytyän Urheilija
Sanni Kyläpekka, Elisa Pauna, Sylvi Pellonperä, Petra Kaitonen, Essi Ilmanen, Kaisa Pauna, Johanna Lehtonen, Katri Koivunen, Terhi Värri, Laura Mäkivirta, Venla Valkeapää, Aino Rasilainen.
PJ: Juhani Rannikko, Johanna Ilmanen

2. Mynämöen Vesa
Sini Haataja, Roosa Luoma, Jaana Marjamäki-Kekola, Leena Ojanen, Mirjami Raitanen, Neea Helin, Iida Lastama, Minja Majasuo, Nora Pilbacka, Mona eikkilä, Maria Kitola, Minttu Mäkinen
PJ: Ville Niemi, Jari Lehto

3. Loimaan Palloilijat
Heta Rastas, Riina Korkiamäki, Anu Kivilä, Heidi Riikonen, Minna Vähä-Hakula, Anni Lehtonen, Kia Salminen, Jenny Ahlqvist, Eveliina Vainio, Hanna Pietilä, Elina Vainio, Liisa Kaskiluoto, Emmi Pellonperä, Tii Aavila, Johanna Huhtamo
PJ: Janne Riikonen, Jouni Korkiamäki

4. Laitilan Jyske
Ilona Hakoniemi, Henriikka Seikola, Karoliina Lehtonen, Elisa Järvenpää, Lotta Kylä-Kaila, Rusko Kerttula, Pilvi Kerttula, Mariina Seikola, Saana Saloma, Elina Lahtonen, Lotta Lemmetti, Henna Tamminen
PJ: Jouni SIllanpää, Heikki Hakoniemi

 

Aikuisten aluemestaruudet 2016

 

Miesten aluemestaruuksista ei pelattu kaudella 2016.

Naisten aluemestaruudet pelattiin 5.5.2016 Mynämäellä Hanakat-Areenalla.

Mynämäki - Laitila  2-0 (10-1, 9-0)
Turku - Pöytyä   1-2 (4-2, 3-10, 0-0, 1-2)
Turku - Laitila 2-0 (4-0, 2-1) pronssiottelu
Mynämäki - Pöytyö  2-0 (5-3, 6-1) loppuottelu

1. Mynämäen Vesa
Henna Nurmi, Maria Kitola, Mari-Ann Lehtinen, Jaana Marjamäki, Henna Suominen, Mirjami Raitanen, Petra Kaitonen, Fanni Elo, Sini-Tuulia Haataja, Nora Pillbacka, Nelli Elo, Neea Helin, Ida Lastama
PJ. Jari Lehto, Markus Kitola

2. Pöytyän Urheilijat
Sylvi Pellonperä, Elisa Pauna, Katri Koivunen, Aino Rasilainen, Kaisa Pauna, Terhi Värri, Veera Tevasaari, Iida Lastama, Neea Helin, Essi Ilmanen, Sanni Kyläpekka, Petra Kaitonen, Mirjami Raitanen
Pj. Ville Niemi, Pertti Laakso

3. Turku-Pesis
Anni Salo, Tiia Ahonen, Julia Korkiamäki, Enni Lamppu, Maija Oivanen, Johanna Pelkonen, Marianne Hietanen, Hanna Kiviharju, Hanna Suominen, Minna Tuomarila, Sinianna Kailajärvi, Salla Sumen
Pj. Jerry Stenberg

4. Laitilan Jyske
Lotta Lemmetti, Henriikka Seikola, Nea Nyhilm, Ruska Kerttula, Jenna Leppäaho, Pilvi Kerttula, Nelli Friman, Salla Virtanen, Sonja Kairittu, Lotta Kylä-Kaila, Iida Pesonen, Eveliina Lainio,Veera-Maria Mattila
Pj. Jouni Sillanpää
 

 

 

Aikuisten aluemestaruudet 2015

 

Miesten aluemestaruudesta pelattiin  sunnuntaina 3.5.2015  Pöytyällä Kymppi Katto-areenalla (Urheilukentäntie 3, Kumila)  Pöytyän Urheilijat - Loimaan Palloilijat  2-0 (2-1, 9-1).

1. Pöytyän Urheilijat
Toni Pomell, Roni Wahl, Joni Kalttonen, Matias Hangasmaa, Joona Salmi, Lauri Mäkipää, Tapio Mäkipää, Risto Kiviharju, Niko Julin, Mikko Pauna, Arto Pasuir, Arttu Kaurila.
Pj. Juhani Rannikko, Miikka Riikonen

2. Loimaan Palloilijat
Nico Lindström, Sebastian Jaakkola, Jussi-Pekka Koivisto, Aleksi Lehtimäki, Janne Riikonen, Topi Tuura, Eino Kalliomäki, Janne Lähteenmäki, Jussi-Pekka Niittymäki, Jesse Jokinen, Teppo Merivirta, Juho Onnela.
Pj. --

 

Naisten aluemestaruudesta pelattiin sunnuntaina 3.5.2015 Mynämäen Urheilukeskuksessa. Turnauksessa ovat mukana Mynämäen Vesa, Köyliön Lallit, Loimaan Palloiljat sekä karsintaottelun Pöytyän Urheilijat - Turku-Pesis voittaja eli Pöytyän Urheilijat.

    Mynämäki - Loimaa  2-0 (5-0, 19-2)
    Köyliö - Pöytyä  2-0 (11-1, 9-4)
    Pronssiottelu: Loimaa - Pöytyä 0-2 (1-2, 0-3) 
    Loppuottelu: Mynämäki - Köyliö 0-1 (4-4, 6-11)

1. Köyliön Lallit
Riina Korkiamäki, Salli Valta, Riikka Loutti, Anna-Mari Käkönen, Elina Järvenpää, Janika Lipsula, Nita Vallimäki, Jenna Mäkelä, Anu Kivilä, Maija Mansikka, Emilia Rannikko, Julia Korkiamäki.
PJ. Jouni Korkiamäki, Päivi Kankaanpää.

2. Mynämäen Vesa
Henna Nurmi, Kati Tanhua, Ida Henriksson, Petra Kaitonen, Heidi Nurmi, Mirjami Raitanen, Fanni Elo, Ida Lähde, Mari-Ann Lehtinen, Tytti Lehtilä, Maria Kitola, Nora Pilbacka, Mona Heikkilä.
PJ: Markus Kitola, Simo Lehtonen.

3. Pöytyän Urheilijat
Emmi Pellonperä, Essi Ilmanen, Kaisa Pauna, Tiia Leminen, Sini Haataja, Katri Koivunen, Laura Mäkivirta, Satu Tolkki, Jutta Metsola, Miina Leminen, Sanni Kyläpekka, Veera Tevasaari.
Pj. Heikki Vilkkinen, Johanna Ilmanen.

4. Loimaan Palloilijat
Liisa Harjunmaa, Heidi Riikonen, Mia-Marua Jauhiainen, Minna Vähä-Hakula, Hanna Pietilä, Liisa Kaskiluoto, Elina Vainio, Anniina Vainio, Jenni Yli-Puntari, Heta Rastas, Julia Korkiamäki, Riina Korkiamäki.
Pj. Kimmo Salminen, Yrjö Riikonen
 

Karsintaottelu pelattiin lauantaina 2.5.2015  Kymmpi Katto-areenalla Pöytyän Urheilijat - Turku-Pesis

 

 

Aikuisten aluemestaruus 2014

 

Naisten aluemestaruudesta 2014 pelattiin sunnuntaina 4.5.2014 Loimaalla.
       Loimaa - Pöytyä        1-0 (4-2, 2-2)  
       Pöytyä - Turku           0-1 (3-4, 3-3)
       Turku - Loimaa          2-0 (3-1, 6-2)

1.   Turku-Pesis
       Tiia Ahonen, Heidi Teinilä, Saana Raikko, Peppi Kaavi, Niina Suomi, Iina Lievonen, Anne Aatola, Lotta Inkinen, Maija Oivanen, Minna Tuomarila, Iida Ritola, Anniina Seikola
Pj. Petri Kulmala

2.   Loimaan Palloilijat
      Liisa Harjunmaa, Hanna Pietilä, Anu Kivilä, Mia Jauhiainen, Minna Vähähakula, Kaisa Pauna, Heta Rastas, Liisa Kaskiluoto, Anniina Vainio, Noora Lähteenmäki, Riina Korkiamäki, Kiti Aavila, Heidi Riikonen
Pj. J-P Koivisto, Kimmo Salminen

3. Pöytyän Urheilijat
    Mirjami Raitanen, Maisa Kaurila, Essi Ilmanen, Sanni Kyläpekka, Petra Kaitonen, Laura Leppäkoski, Jutta Metsola, Emmi Pellonperä, Terhi Värri, Anna-Kaisa Rasilainen, Veera Tevasaari, Kaisa Pauna
Pj. Paavo Kallio, Johanna Sävelkoski

 

Miesten aluemestaruudesta pelattiin Loimaalla Saviseudun kisojen yhteydessä 26.4.2014

       Loimaa - Pöytyä  2-0 (2-0, 3-1)
       Pöytyä - Turku  2-1 (5-2, 0-3, 2-1)
       Turku - Loimaa   0-1 (5-5, 0-2)

1. Loimaan Palloilijat
    Toni Pomell, Juha-Matti Reini, Petri Köykkä, Joni Kalttonen, Aleksi Lehtimäki, Oskari Kosonen, Juuso
    Kosonen, Jussi Alatalo, Henri Oksanen, Marlo Jaakkola, Mika Reini, Topi Tuura, Sebastian Jaakkola,
    Pj. Jussi-Pekka Niittymäki, Janne Riikonen

2. Pöytyän Urheilijat
    Eemeli Mäntyvaara, Mikko Pauna, Lauri Mäkipää, Tapio Mäkipää, Joona Salmi, Markus Lammi, Heikki
    Rantanen, Nestori Heinonen, Lassi Tuominen, Arttu Kaurila, Juho Onnela, Miikka Riikonen
   Pj. Tommi Joensuu, Risto Kiviharju

3. Turku-Pesis
    Samuli Vepsä, Petri Hännikäinen, Aleksi Mäkelä, Jussi Hietainen, Jani Kapuinen, Miro Marttila, Mattias
    Kitola, Jokaim Svärd, Sami Moisander, Markus Kitola, J-P Jussila, Joel Heirala
    Pj. Jesse Villa, Joseph Hollinqworth